У Києві випробують ізраїльську систему раннього оповіщення - посол

21 February 2023
 У Києві випробують ізраїльську систему раннього оповіщення - посол

Корнійчук зазначив, що згодом проект раннього сповіщення буде розширено на інші регіони

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що Ізраїль працює над пілотним проектом системи раннього сповіщення про наближення ракет та безпілотників для Києва. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

За словами Корнійчука, коли російські літаки злітають, наприклад, у Білорусі, тривога вмикається одразу по всіх північних областях України. В Ізраїлі працюють потужні радари, які розраховують, куди саме летить ракета, і сирена вмикається секторально в конкретному місці. Крім того, сирена дає спеціальний сигнал, що вказує, скільки хвилин є у населення, щоб сховатися в укритті.

Така система нам потрібна, і робота над цим триває вже чотири місяці. У громадській площині йдеться, що нам це передадуть. Але не так просто, тому що це дійсно займе деякий час. Фактично під час візиту ізраїльтяни підтвердили, що вони протягом трьох місяців закінчать пілотний проект для Києва, розповів посол.

Як зазначив Корнійчук, згодом проект раннього оповіщення буде розширено на інші регіони.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен заявив під час спільної з українським колегою Дмитром Кулебою прес-конференції у Києві, що Ізраїль допоможе Україні розробити систему раннього оповіщення про наближення ракет та безпілотників.

Як повідомлялося, Ізраїль підтвердив, що з його складів США передали частину зброї Україні.

Events Video 09 February 2023

Маємо велику кількість патріотично налаштованих людей, які готові захищати країну, - Ігор Клименко

На сьогодні до «Гвардії наступу» через сайт подали заявки 10,5 тисяч осіб, через ЦНАП – 6,5 тисяч, за телефоном «гарячої лінії» проконсультували 3,5 тисячі громадян