На Донеччині росіяни атакували прикордонників забороненими аерозольними гранатами

14 November 2022
 На Донеччині росіяни атакували прикордонників забороненими аерозольними гранатами

У Донецькій області російські війська за допомогою дрона скинули на один з опорних пунктів Державної прикордонної служби України кілька аерозольних гранат К-51, один снаряд не розірвався

Про це повідомляє ДПСУ.

Після вибухів заборонених боєприпасів із сильною подразнювальною дією прикордонники протягом деякого часу утримували визначені позиції в засобах хімічного захисту.

Наголошується, що застосування боєприпасів, подразнювальна дія яких не дає військовослужбовцям ефективно чинити опір чи вести вогонь, вкотре демонструє недотримання російською федерацією правил і звичаїв ведення війни.

«Зокрема використання хімічних засобів боротьби з заворушеннями як засобів ведення війни забороняє Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення, а також Женевський протокол 1925 року про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів», — підкреслили в ДПСУ.

За даними відомства, російські війська вже неодноразово використовували гранати К-51 із сильно подразнювальною речовиною, що заборонено Конвенцією про хімічну зброю. «Проте українські захисники готові до таких дій ворога та вміють їм протидіяти», — додали у відомстві.

Як повідомлялось, за даними Генерального штабу ЗСУ, станом на ранок 14 листопада російські війська зосереджували зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, також продовжували обладнувати оборонні рубежі на лівому березі Дніпра.