Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні

21 February 2023
 Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні

Джо Байден приїхав у Київ напередодні річниці агресії РФ

Війна в Україні стала найбільшим наземним збройним конфліктом у Європі за останні три чверті століття, зазначив американський лідер.

США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на загальну суму 500 млн доларів. Про це сказав американський президент США Джо Байден на брифінгу із президентом Володимиром Зеленським у Києві у понеділок, 20 лютого.

"Анонсований сьогодні пакет включає боєприпаси для HIMARS і гаубиць, більше ракет Javelin, протитанкові системи, системи повітряного спостереження, щоб захистити український народ від бомбардувань", – сказав Байден.

Байден також перерахував зобов'язання щодо постачання озброєнь в Україну: понад 700 танків, тисячі броньованих машин, тисяча артилерійських систем, понад 2 млн артснарядів тощо.

За словами американського лідера, війна в Україні стала найбільшим наземним збройним конфліктом у Європі за останні три чверті століття. Водночас у нього немає сумніву у тому, що українці й надалі здобуватимуть перемоги.

"Це найбільша наземна війна у Європі за три чверті століття. І ви в ній досягли успіху, всупереч усім очікуванням, крім ваших власних. І я впевнений, що ви й далі будете перемагати", – сказав президент США.

Байден зазначив, що великим викликом для американської адміністрації стало вибудовування міжнародної коаліції на підтримку України.

"Ми вибудували коаліцію країн від Атлантики до Тихого океану, по всьому світу, куди входять понад 50 країн", – додав він.

Нагадаємо, вранці 20 лютого Байден приїхав у Київ з неоголошеним візитом. Це його перша поїздка в Україну за час президентства.

Раніше у МЗС анонсували візит "головних партнерів", але не стали уточнювати, кого саме чекають у Києві.

Events Video 09 February 2023

Маємо велику кількість патріотично налаштованих людей, які готові захищати країну, - Ігор Клименко

На сьогодні до «Гвардії наступу» через сайт подали заявки 10,5 тисяч осіб, через ЦНАП – 6,5 тисяч, за телефоном «гарячої лінії» проконсультували 3,5 тисячі громадян