Влада Китаю могла відстрочити контрнаступ ЗСУ - експерт

22 May 2023
 Влада Китаю могла відстрочити контрнаступ ЗСУ - експерт

Китайському лідеру Сі Цзіньпіну не вигідно мати справу з розваленою Росією, тому Китай, у своїй "східній" манері міг натяками вплинути на терміни довгоочікуваної спецоперації

Влада Китаю могла попросити військово-політичне керівництво України почекати з початком контрнаступу ЗСУ до кінця турне спецпредставника Китаю, яке почалося 15 травня.

Про це повідомив політтехнолог та офіцер ЗСУ Тарас Березовець в ефірі російського блогера Марка Фейгіна. За його словами, китайському лідеру Сі Цзіньпіну легше мати справу з одним "васалом" (Путіним), ніж збирати данину з безлічі територій.

Тому лідер КНР намагається діяти на випередження, щоб не допустити сценарію "розгрому" РФ: "Китай, звичайно, буде намагатися врятувати Росію, тому що ослаблена Росія йому вигідна, а розгромлена - точно ні. Дезінтегрована, розвалена на кілька шматків Росія", - уточнив політтехнолог.

Однак це не означає, що Китай погодиться рятувати РФ у військовому плані, вважає Березовець. Адже тоді над країною "висхідного сонця" може нависнути загроза американських санкцій.

Єдиний вихід для Пекіна - це політичний тиск, можливість застосування якого Китай оцінює з "хірургічною точністю", на відміну від того ж Путіна, який не в змозі сприймати реальність об'єктивно.

"Можливо, Китай просив відстрочити початок наступу як мінімум до моменту, поки він (спецпредставник Китаю з євразійських справ Лі Хуей) не закінчить свою місію. Він міг їм сказати: "Дивіться, ми все розуміємо, але ми ж приїхали, ви нас прийняли, і щоб наша місія увінчалася успіхом, давайте ви відкладете наступ. Ось зараз я поїду до Путіна, потім я поїду до Шольца, потім до Макрона, а потім, робіть, що хочете. Але поки ми не закінчимо цей вояж, будь ласка, не починайте, інакше все розвалитися", - зазначив офіцер ЗСУ.

Він вказав, що таке прохання могло бути або прямо озвучене, або зроблене натяком. Тому що китайці багато чого роблять не безпосередньо, це їх стиль.

Нагадаємо, що спецпредставник Китаю Лі Хуей (колишній посол в РФ) відправився з масштабним дипломатичним турне країнами Європи для обговорення війни в Україні.

Відрядження дипломата почалося в понеділок, 15 травня. Вже 16-17 травня Лі Хуей прибув в Україну та зустрівся з главою МЗС Дмитром Кулебою. Очікується, що також він відвідає з візитами Росію, Польщу, ФРН і Францію.

Events Video 30 May 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський
Latest articles