Бригаду «Спартан» Гвардії наступу тренує спортсменка-снайперка

24 May 2023

Наталія – інструкторка з бойової підготовки бригади «Спартан» Національної гвардії України

До військової служби займалась спортивною стрільбою, брала участь у різноманітних змаганнях, зокрема, це були стрільби з нестабільних положень без опори та за обмеженого часу. Наразі нацгвардійка забезпечує ефективну підготовку військовослужбовців бригади до виконання бойових завдань.

«Так склалися обставини в країні, що довелося трохи перекваліфікуватися. Працюємо безпосередньо з гвинтівками, які є у хлопців, тобто це 308-й калібр, це штатна снайперська гвинтівка СГД, а також високоточні напівавтоматичні гвинтівки українського виробництва. Мій робочий інструмент – це гвинтівка 308-го калібру безпосередньо», – розповідає Наталія.

Нацгвардійка постійно підтримує високий професійний рівень особистої підготовленості та військової майстерності, вивчає тактику ведення сучасного бою, тактику передових армій світу, впроваджує їх в навчальний процес.

«Виявилось, що мої знання і мій стрілецький досвід дозволили працювати вже безпосередньо одразу, без проходження додаткових курсів, але якщо буде така можливість ще чогось навчитися, то я із задоволенням піду навчатися, тому що знань багато не буває».

В умовах повномасштабного вторгнення, в рамках вогневої підготовки, завдання інструктора за короткий термін наростити бойові спроможності підрозділів.

«Навчаємо насамперед безпечному поводженню зі зброєю і навчаємо стрільбі на різних дистанціях. Основа влучного пострілу – це правильне положення, вкладка, правильний контроль та обробка спуску, утримання прицілу на мішені. Це те з чого ми починаємо».

Наталія зауважує, що навчає і штатних стрільців, і снайперів спецпризначення, і марксменів, які працюють на відстані від 400 до 800 метрів. Найважливіше, на її думку, у вогневій підготовці – це напрацювати автоматизм.

«Хлопці швидко вчаться, буквально з перших днів вкладаються, дуже уважно слухають, все розуміють, відпрацьовують. Відстані достатні, часу достатньо. Хотілося б, щоб хлопці приїздили частіше, тому що тренування мають бути регулярними, чим регулярніше ми тренуємось, тим краще звісно результат буде. Ми працюємо та передаємо усі свої знання особовому складу, аби вони результативно та без втрат наблизили перемогу української армії над окупантами».

Events Video 30 May 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський
Latest articles