Ігор Клименко: Безпека в навчальних закладах завжди на особливому контролі в МВС

25 May 2023

На цьому під час наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо завершення 2022/23 навчального року та підготовки закладів освіти до наступного навчального року наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко

«Безпека всіх учасників освітнього процесу в навчальних закладах завжди на особливому контролі. МВС та поліція зокрема докладають усіх зусиль для забезпечення охорони, відеоспостереження, «тривожними кнопками». ДСНС стежить за укриттями цивільного захисту та їх оснащенням», – сказав Міністр.

Також він додав, що вже зараз у рамках реалізації Концепції безпеки закладів освіти та Декларації про безпеку шкіл, МВС та НПУ розроблено проєкт спільного з МОН наказу «Про затвердження порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти».

Цей проєкт передбачає створення алгоритмів дій у разі виникнення загрози для учасників освітнього процесу. Серед іншого, цим наказом пропонується впровадити «паспорт безпеки» закладу освіти.

«Зважаючи на те, що Уряд схвалив Концепцію безпеки закладів освіти, ми вже працюємо над її реалізацією. Перш за все, за закладами освіти закріплено відповідального поліцейського та рятувальника. Вони слідкують за безпекою та проводять профілактичні заходи для запобігання правопорушенням серед дітей, попередження нещасних випадків і травмування. Додатково наші фахівці проводять заняття в інтерактивних «класах безпеки», кількість яких ми постійно збільшуємо. Наразі створено та функціонує 584 класи. Крім того, вже понад рік МВС впроваджує пілотний проєкт «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі», - повідомив очільник МВС.

Ігор Клименко звернув увагу також на напрямки, що потребують першочергового вирішення.

«Багато чого ми вже встигли зробити, але ще залишаються проблемні питання. Зокрема, це встановлення засобів охорони, стан пожежної безпеки та важливе питання відсутності власних захисних споруд цивільного захисту в закладах освіти. Всі існуючі проблемні питання потребують якнайшвидшого врегулювання. Бо це – питання безпеки дітей», – заявив Ігор Клименко.

Events Video 30 May 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський
Latest articles